Rövid projektismertető

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett, a Tématerületi Kiválósági Program keretében elnyert, az “Innovatív polimertechnológiai eljárások és biológiai polimer rendszerek létrehozása és technológiai validálása” című projekt célja egy  komplex ipari kutatást és kísérleti fejlesztést is magába foglaló tudás és technológiai know-how halmaz létrehozása, mely lehetővé teszi, hogy a Bay Zoltán Kutatóközpont a polimerek anyagtudományi ágazatában is minőségi szereplővé válhasson. A projekt eredményeként elérendő egyik fő célunk a biológiai alapokon, biológiailag lebontható műanyagok előállítása.

 

Szakmai tartalom

Napjainkban a leginkább használt biológiai alapú és biológiailag lebontható polimer a politejsav (PLA). A PLA termékek gyártásának jelentős hányadában élelmiszeripari alapanyagokat, pl. kukoricát, cukornádat használnak fel arra, hogy a tejsavat (azaz a monomert) előállítsák. Ezzel szemben, az Eco-Design elveket követve úgy gondoljuk, hogy az első lépés az olyan alternatív alapanyag források feltérképezése, melyek nem élelmiszeripari vagy takarmányozási alaptermékek. Az optimális megoldás a monomer valamilyen ipari folyamatból származó melléktermék felhasználásával történő előállítása. Így az elsődleges feladat, hogy azonosítsuk azokat a lehetséges forrásokat, melyek melléktermékekből képesek biztosítani a monomert, illetve, hogy fermentációs vagy egyéb biotechnológiai eljárásokat dolgozzunk ki a monomer előállítására. A monomer előállítását követően különböző polimerizációs eljárások tesztelésével foglalkozunk. A sikeres eljárás eredményeként megvizsgáljuk a létrehozott polimerek legfontosabb alaptulajdonságait, majd a további, méretnövelési és technológia fejlesztési lépésekhez ipari kapcsolatrendszerünket is bevonjuk.

Mindemellett tanulmányozzuk a biopolimerek mechanikai újrahasznosíthatóságát több gyártási cikluson keresztül és a természetes adalékanyagokkal való társíthatóságát, amelyeknek eredményességét mechanikai és anyagszerkezeti vizsgálatokkal támasztjuk alá.

Továbbá tekintettel arra, hogy a jelenlegi hulladékkezelési rendszerben a biopolimerek újfajta hulladékáramot jelentek és szeparált gyűjtésük még nem megoldott, vizsgálni fogjuk, hogy a hétköznapi műanyag hulladék típusok (LDPE, HDPE, PP, PET) újrahasznosítási folyamataiba keveredő PLA és a PLA áramba keveredő hétköznapi műanyagok, hogyan hatnak az újrahasznosított termék tulajdonságaira.

A fejlesztési folyamat utolsó lépése, hogy megvizsgáljuk a biológiai lebonthatóságot, így zárva le a tervezett biológiai alapú polimerek teljes életciklusát, amelynek környezetre gyakorolt hatását LCA analízissel is vizsgáljuk.

Eszközpark

részletek
  •     Fröccsöntőgép
  •     Ikercsigás extruder
  •     DSC – Differenciális pásztázó kaloriméter
  •     9 forgókéses daráló


Fröccsöntőgép: Arburg 570 S

Az Arburg 570 S hidraulikus fröccsöntőgép lehetővé teszi a polimerek precíz fröccsöntését. Kutatóközpontunk jelenleg ISO szabványú szakítóminták gyártására alkalmas szerszámmal rendelkezik. A fröccsöntőgép csigája 50 mm átmérőjű, maximális záróereje 200 tonna, oszloptávolsága 570×570 mm.


Ikercsigás extruder: LabTech LTE26-48

Az ikercsigás extruder segítségével akár 40 tömeg% adalékanyag tartalommal rendelkező kompaundok készítése lehetséges. A csigák L/D aránya 48, maximális fordulatszámuk 800 1/perc. A hengerek által biztosított maximális feldolgozási hőmérséklet 400 °C. A 2 db gravimetrikus adagolóegység képes por és granulátum alapú adalékok precíz szállítására. A csiga moduláris kialakításának köszönhetően biztosítható a kiváló keveredés, a granuláló egység segítségével pedig további felhasználásra alkalmas granulátum gyártható.


Differenciális pásztázó kaloriméter: TA Instrument Discovery DSC 250

A Discovery DSC 250 segítségével pontosan mérhetők a különböző polimerek termikus tulajdonságai (üvegesedési hőmérséklet, olvadáspont, kristályos részarány, hőkapacitás). A készülék polimerek vizsgálatához szükséges teljes hőmérséklet tartományban használható.


Daráló: Wittmann Battenfeld G-Max 9

Wittmann Battenfeld G-Max 9 forgókéses daráló kiválóan alkalmas műanyag termékek vagy gyártásközi hulladék darálására akár 20 kg/h kapacitással. Az 5 mm szemcseméretű darálékot 2 db álló és 3×3 db forgó kés állítja elő 200 f/perces fordulatszámon. A darálókamra mérete 130×260 mm.

Híreink

részletek

MEGJELENÉSEK

OMNIPACK KLASZTERGYŰLÉS A BAY-BAN

Kutatóközpontunkban került megrendezésre a 2023-as év első Omnipack Klasztergyűlése.

A Klaszter tagjai megismerkedhettek Kutatóközpontunk fejlesztéseivel és szerteágazó tevekénységével.

A résztvevők megtekinthették a lézercsarnokunkat, megismerkedhettek a maszkgyártással, a vizsgálati labor infrastruktúrával, és az újonnan beszerzett fröccsöntőgéppel is.

 

ARBURG Jubileumi Napok 2023

Idén ünnepli 100 évfordulóját az Arburg GmbH fröccsöntőgép gyártó cég.

Ennek alkalmából a Kutatóközpont kollégái meghívást kaptak a vállalat loßburgi gyárának látogatására.

Az Arburg bemutatkozása mellett lehetőség nyílt szakmai előadásokon való részvételre, a gyár szabad bejárására, valamint a legújabb fröccsöntési technológiák demonstrációjának megtekintésére.

Az Arburg Hungária Csapatának külön köszönjük a szervezést!

  

K-Messe kiállítás 

2022. október 19-én és 20-án a háromévente megrendezésre kerülő K kiállításon vettek részt kollégáink Düsseldorfban. A kiállításon számos műanyagipari szereplő részt vesz, legyen szó nyersanyagyártókról, kompaundálókról, bármilyen gyártástechnológiáról és a hozzájuk szükséges periférikus berendezésekről. Az esemény remek alkalmat biztosított arra, hogy kapcsolatrendszert építsünk a TK Polimer projekt keretein belül. Felvettük a kapcsolatot biopolimer gyártókkal, valamint más kutatóközpontokkal, akik összességében igen nyíltak voltak a közös munkára. Volt lehetőségünk potenciális biopolimer polimerizálására képes vállalatokkal megismerkedni, és az érkező műanyagfeldolgozó gépeinket és az ipar legfrissebb innovációit is. Csütörtök este a düsseldorfi konzulátus szervezésében előadásokat hallgathattunk több magyarországi és egy német ipari szereplőtől.

Általános tapasztalat volt az alapanyag forgalmazókkal és gyártókkal kapcsolatban, hogy nagyon kevesen árulnak adalékmentes PLA/PHA-t és nagy többségben voltak az olyan vállalatok, akik kompaund fejlesztéssel és értékesítéssel foglalkoztak

 

Central European Plastics meeting

2022. szeptember 13-14 között a Várkert Bazárban került megrendezésre a Central European Plastics meeting, ahol kutatóközpontunk is részt vett.

Semperger Orsolya kolléganőnk TK Polimer projektünket mutatta be egy biopolimerekről szóló kerekasztal keretein belül. A beszélgetés résztvevői olyan témákat vitattak meg, mint a biopolimerek legígéretesebb alkalmazási területei, ezen anyagok korlátai, és a leggyakoribb tévhitek is tisztázásra kerültek.

A konferencia résztvevői ezen kívül érdekes előadásokat hallhattak a poliolefinek piaci árainak alakulásáról, a növekvő energiaárakról és műanyaghulladékok gyűjtésére és újrahasznosítására vonatkozó friss jogaszályi keretekről.


CSAOSZ
 – Újrahasznosítás szemléletű csomagolástervezés
2022.
június 28., Holiday Inn, Budaörs 

Konferencia témakörei:

  • PP, PE, újrahasznosítás, üveg, papír, mono polimer, hulladék gyűjtés, jogszabályok
  • alig, sőt nem igazán jelent meg a PLA, PHA vonal
  • a „hulladék” ne hulladék legyen, hanem alapanyag

http://www.csaosz.hu/ujrahasznositas-szemleletu-csomagolastervezes-packaging-design-for-recycling-2/

 

Polymers 2022 – Nemzetközi konferencián vettek részt kollégáink

2022. május 25-27 között Torinóban került megrendezésre” A New Trends in Polymer Scinece: Healt of hte Planet, Health of the People” elnevezésű szakmai konferencia, melyen kollégáink részt vettek.

A biobázisú és lebontható polimerek, nanokompozitok, funkcionális polimerek és a polimerek újrahasznosítása és újrafelhasználása témakörében az új kutatási trendek, valamint a Polimer TK projekt kapcsán való felhasználhatóságuk feltérképezése történt meg, valamint a BAY Polimer TK projekt közeljövőben való indításának hírét igyekeztünk terjeszteni. Több előadás érintette a BAY további kutatási portfólióját: a körforgásos gazdaság, biomassza, a maszkgyártás és a robottechnológia témakörében.


Magyar Műanyagipari Szövetség
  – Közgyűlés és Műanyagipari Konferencia
2022. május 12., HUNGEXPO, A pavilon, AI Galéria, 105-ös terem

Fő témák:

  • MMSZ fő stratégiája: együttműködés a magyar ipar + egyetemek + kutatóintézetekközött
  • oktatás fontossága: óvodás, általános iskolás, középiskolás korosztályok
  • női kutatók megszólítása

MÉDIAMEGJELENÉSEK

https://www.youtube.com/watch?v=kxsR12VU5P8&t=63s

https://www.youtube.com/watch?v=i3In0K4G5TU

https://www.youtube.com/watch?v=7fdsGoFg8n0

Index – Gazdaság – Környezetkímélő műanyag-alapanyagot fejlesztenek a magyar kutatók

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:l6FjQgxs6KIJ:www.ma.hu/belfold/380660/TIM_biologiailag_lebomlo_polimereket_fejleszthetnek_ki_magyar_kutatok&cd=4&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

Magyar kutatóintézet ötlete váltaná ki az olajat a műanyaggyártásban (vg.hu)

https://www.hirstart.hu/hk/20220920_magyarok_oldhatjak_meg_a_biologiailag_lebomlo_polimerek_fejleszteset

https://ecoport.hu/cikk/4624-tim-biologiailag-lebomlo-polimereket-fejleszthetnek-ki-magyar-kutatok

https://hirado.hu/belfold/cikk/2022/09/20/tim-biologiailag-lebomlo-polimereket-fejleszthetnek-ki-magyar-kutatok

Nemzeti Audiovizuális Archívum (nava.hu)

http://polimerek.hu/2022/10/23/polimerek-uj-vilaga/

Publikációink

részletek

Kovács Dénes: Mezőgazdasági hulladékkal erősített, additív gyártástechnológiával készült biokompozitok hőkezelésének hatása, BSc Diplomamunka (2024.01.03.) Elolvasom ->

 

Frey Sára: Politejsav és poli(etilén-tereftalát) kompaundálással való újrahasznosítási lehetőségeinek feltérképezése, MSc Diplomamunka (2023.12.08.) Elolvasom ->

 

Németh Násfa: Műanyagok fenntarthatóságát vizsgáló módszerek alkalmazása és értékelése, MSc Diplomamunka (2023.12.08.) Elolvasom ->

 

Kovács Dénes: Mezőgazdasági hulladékkal erősített, különböző összetételű, additív gyártástechnológiával készült biokompozitok utólagos hőkezelésének hatásai fizikai, mechanikai és vegyszerállósági szempontok alapján, TDK előadás (2023.11.30.)  Elolvasom ->

 

Eke Zoltán – Kiss Levente: Problémamegoldás a térinformatika segítségével a TK Polimer projekt példáján, előadás: Miskolci Egyetem, GISDAY (2023.11.15.) Elolvasom ->

 

Eseményeink

részletek


Eseményeink

További rendezvényeinkről érdeklődjön a tunde.krakko@bayzoltan.hu email címen.

 

ÖkoForradalom – 2024

Idén is részt veszünk a Gyöngyösön, a MATE Campuson megrendezésre kerülő ÖkoForradalmon!

Ha…

  • te sem tudod biztosan, hogy a műanyag jó dolog vagy sem…
  • hallottál már a bioműanyagról, de nem teljesen érted, hogy miért foglalkoznak most olyan sokan ezzel…
  • érdekel, hogy miért téma mindenhol a szelektívgyűjtés problémája…

Gyere! Találkozzunk Gyöngyösön 2024.04.24-én!

 

Öko Forradalom – Mire várunk még? Környezettudatossá válhatsz szórakozva!

 

 

Fenntarthatósági Témahét

 

 

2024.04.22-26 között idén is megrendezésre kerül a Fenntarthatósági Témahét, amelyen Kutatóközpontunk is kínál edukációs programot.

A Bay Zoltán Kutatóközpont programját és további információkat is elérhettek az eseményről a https://www.fenntarthatosagi.temahet.hu/helyszini-latogatasok linken, a Bay Zoltán Kutatóközpont név alatt.

 

Kutatók Éjszakája 2022

A Bay Zoltán Kutatóközpont Magyarország egyik jelentős kutatóhelye, ahol 155 magyar kutató és mérnök igyekszik kimagasló újdonságértékekkel bíró természettudományi eredményeket elérni. A Bay immáron 13. alkalommal vállal aktív szerepet a rendezvénysorozaton, melynek célja a kutatói életpálya népszerűsítése a gyermekek, a fiatal pályakezdők és minden érdeklődő körében. A sok játékos, látványos és interaktív programelem mellett gondoltunk hűséges szakmai közönségünkre is, ezért tematikus kerekasztal-beszélgetést is szervezünk, idén a fenntarthatósággal és a biológiai alapokon nyugvó új típusú polimerekkel kapcsolatban. Fontosnak tartjuk, hogy folyamatos diskurzus legyen a különböző tudományterületek között egy-egy téma kapcsán, hiszen a 21. század kutatói életpályája épp attól izgalmas, hogy interdiszciplináris és a felfedezések a gyakorlatban is gyorsan hasznosulhatnak.

A kerekasztal-beszélgetés

Moderátor Kadarkai Endre.

Vendégeink:
• EISBERG HUNGARY KFT.
• NESTLÉ HUNGÁRIA KFT.
• CSAOSZ (CSOMAGOLÁSI ÉS ANYAGMOZGATÁSI ORSZÁGOS SZÖVETSÉG)
• SIÓ-ECKES KFT.
• ZING BURGER
• LEGO MANUFACTURING KFT.
• OMNIPACK KLASZTER
• BAY ZOLTÁN KUTATÓKÖZPONT

 

POLIMEREK ÚJ VILÁGA – Nyitórendezvény

2022. szeptember 19. – A Bay Zoltán Kutatóközpont innovatív, biológiailag lebomló polimerek kifejlesztésébe kezd, melyeknek széles körű alkalmazása kiválthatja a kőolajszármazékokból és élelmiszeralapanyagokból előállított műanyagokat a jövőben. A kutatási projektre három év alatt csaknem 2 milliárd forint áll rendelkezésére a kutatócsoportnak.

A Bay Zoltán Kutatóközpont mintegy 160 magyar kutató tudását és munkáját fogja össze, ahol elsősorban piaci igényekhez igazított fejlesztési projektek valósulnak meg, jelentős újdonságértékeket hozva létre. A Kutatóközpont közel 200 partnerrel működik együtt évről-évre. A Bay az elmúlt időszakban egyre nagyobb hangsúlyt helyezett a polimerekkel kapcsolatos kutatás-fejlesztésre, hiszen európai szinten is fontos a fosszilis alapú műanyagok minél előbbi kivezetése, leváltása. Ennek egyik feltétele lehet egy stabil, hazai szinten is elérhető helyettesítő termék, például egy új, biológiailag lebomló, ipari melléktermékekből származó polimer család.

A Kutatóközpont a vállalati, ipari igények megismerésére kiemelt figyelmet fordít.  A projekt 2025-ben zárul, melynek sikeressége esetén az új polimeralapanyag költséghatékony, fenntartható és környezetkímélő megoldást fog nyújtani a hazai és nemzetközi műanyagipari gyártók számára.

 

Kerekasztal beszélgetés a Nyitórendezvény keretében

Moderátor Dr. Vida Ádám

Résztvevők:

BS Plastic – Mayer Szilvia (https://bsplastic.hu/)
Greiner Packaging – Peller Zsolt (https://www.greiner-gpi.com/en)
Kaposplast – Palócz Tamás (https://kaposplast.hu/)
Omnipack klaszter, Ugrinpack – Ugrin András
Bay Zoltán Kutatóközpont– Semperger Orsolya
myCEPPI – Bűdy László

Főtémakörök:

  1. Biopolimerek
  2. Fentarthatóság
  3. Elmúlt év gazdasági nehézségei – energiaellátás, alapanyag ellátottság, aszály

 

 

TK Polimer projekt indító dolgozói workshop

2022.05.12-én megtartottuk első, a cég egészét érintő TK polimer projektünk szakmai workshopját.

Fontos esemény ez Kutatóközpont életében, mert olyan témát ölel fel, amely a cég egészét érinti, mindemellett a járvány óta tartó időszakban ez volt az első olyan értekezlet, amit mindannyiunk személyes részvételével tudtunk megtartani.

A nap első felében igazgatónk, Grasselli Norbert nyitotta meg a workshopot, majd a téma összefoglalását fejtette ki, Vida Ádám a program szakmai vezetője. A nyitóbeszédek után egy szakmai és egy háttértámogató munkacsoportra osztottuk fel a társaságot. Az ebédszünet követően összegeztük, hogy mire jutott a két csapat és pontosítottuk a munkatervet.

Nehéz, de rendkívül hasznos napot tudhatunk magunk mögött. Elindult egy olyan munkafolyamat, amit együtt kell kigondolnunk, kis-és nagy csapatmunkát is igényel, de bízunk benne, hogy sikerül végig vinnünk a víziónkat és a végeredmény országosan, de európai szinten is megállja majd a helyét.

Szakmai kerekasztal beszélgetéseink

Ez a platform és beszélgetés sorozat azért jött létre, hogy összefogjuk azon érdeklődő ipari, egyetemi és kutató partnereinket, akik foglalkoznak bioalapú polimerrel, vagy abból készülő termék gyártással, illetve nyitottak a biopolimerekkel kapcsolatos fejlesztésekre. Terveink alapján nagyjából negyedévente megrendezésre fog kerülni a szakmai kerekasztal beszélgetés online vagy személyes találkozó formájában.

2022.12.05 – Biopolimerek helye a műanyag hulladékfolyamban

Résztvevők

Prof Dr. Belina Károly – Neumann János Egyetem Innovatív Járművek és Anyagok Tanszék (Bay Zoltán Kutatóközpont)
Dr. Tábi Tamás – BME Polimertechnikai Tanszék
Dr. Gere Dániel – BME Polimertechnika Tanszék
Jenei Csaba – Profikomp Környezettechnika Zrt.
Dr. Semperger Orsolya – Bay Zoltán Kutatóközpont

Oktatás

részletek

Oktatás

E-learning tananyag

KKV vezetők részére, és a műanyagipar iránt érdeklődőknek készítettünk egy online elsajátítható tananyagot, melyben bemutatjuk a műanyagok fajtáit és a leggyakoribb felhasználási területeket. Vázoljuk a műanyagipar világgazdasági helyzetét, és azt, hogy az életmód változások és az egyre növekvő környezeti problémák hogyan hatnak az iparágra és az iparág miként tud hatni ezekre. Bemutatjuk a bioműanyagokban rejlő lehetőségeket, valamint a körforgásos műanyagipar elvét.

https://bayzoltan.getlearnworlds.com/course/muanyagipar-jovo


Szemléletformálás

A TK Polimer projekt ipari kutatást és kísérleti fejlesztést tervez megvalósítani, mely során egy új technológia létrehozása történik. De nem csupán alapanyag előállítása és a fizikai, kémiai eljárás modellezése a cél, hanem egy tudásközpont létrehozása is. Ennek a tudásanyagnak a lakosságba való átültetését látja el a projekt társadalmi szemléletformálási kampánya. Fókuszban a hulladék visszagyűjtése, a hulladék újrahasznosítása és csökkentése, valamint a műanyagokról kialakult negatív megítélés megváltoztatása. Célunk az országban minél több fiatalhoz és gyermekhez eljutni, őket a korosztályuk szerint, hatékonyan megszólítani és interaktív foglalkozások során ismeretterjesztő anyagokat átadni a részükre, mellyel hozzájárulunk a jövő generációjának fenntarthatóság szemléletű neveléséhez. Programjainkkal motiválni szeretnénk a gyerekeket, hogy figyeljék és védjék saját környezetüket, ezáltal bolygónk megmentőivé is válhatnak!

Partnereink

részletek

Partnereink

Magyar Műanyagipari Szövetség

A szövetségről

A Magyar Műanyagipari Szövetség (MMSZ) 1991-ben alakult, a Magyar Vegyipari Szövetség szakszövetségeként. A Szövetség képviseli a műanyagipar szakmai érdekeit, ellátja a tagok közötti egyeztetést és kapcsolattartást, folyamatosan figyelemmel kíséri a hazai és külföldi fejlesztési, termelési és üzleti folyamatokat, és ezek alapján szakmai információkat nyújt a tagoknak.

Küldetésük a szerkezeti anyagok versenyében a műanyagok térhódításának, és ezzel az iparág fejlődési lehetőségének elősegítése. A Magyar Műanyagipari Szövetség kezdeményezi, koordinálja és szervezi az összehangolt fellépést mindazon kérdésekben, amelyek a tagok érdekeinek érvényre juttatása során felmerülnek.

Célja

A hazai műanyagipar szakmai érdekeinek hatékony képviselete a törvényhozási folyamatokban, kormányszerveknél és hatóságoknál. A műanyagok imázsának erősítése előnyeik objektív bemutatásával. A műanyag alapanyaggyártók, a műanyag-feldolgozók és a műanyagtermékek felhasználói közötti együttműködés elősegítése. Kooperáció hazai és nemzetközi szakmai szövetségekkel.

 

Omnipack Klaszter

A klaszterről

A 2003-ban alakult Omnipack Első Magyar Csomagolástechnikai Klaszter egy olyan stratégiai csoportosulás, amely elkötelezi magát a környezetvédelem és a fenntartható fejlődés, a korszerű csomagolástechnikai megoldások fejlesztése és proaktív nemzetközi jelenlét mellett. A klaszter tagjai elsősorban a könnyűipar csomagolástechnikai ágazatának termékgyártói, vagy azt kiszolgáló, illetve periférikusan csatlakozó vállalkozások. A klaszter és a klasztertagok számos sikerprojektet valósítottak meg az utóbbi években, amelyek között megtalálható technológia-fejlesztés, innovációs eredmények hasznosítása, anyagkutatás, telephelyfejlesztés és kapacitásbővítő fejlesztés is. A klaszter mintaként kíván szolgálni az olyan kisvállalatok számára, amelyek azonos piacokon tevékenykednek, és egymás szolgáltatásait, termékeit kiegészítik az értékláncban, így együttműködésük eredményeként működési és stratégiai szinergiákat valósíthatnak meg.

Célja

  • környezetkímélő csomagolóanyagok és korszerű csomagolástechnikai technológiák-,
  • valamint a korszerű csomagolástechnikai megoldások fejlesztése

Elkötelezett hívei a lebomló bio-polimerekre specifikált környezetbarát csomagolóanyagoknak és műszaki-technológiai továbbfejlesztéseknek, valamint ezek minél szélesebb körben való elterjesztésének.

 

myCeppi

A cégről

A myCEPPI az egyetlen kifejezetten közép-európai fókuszú polimerpiaci elemzőcég. A cég 2012-ben alkotta meg a közép-európai műanyagár-indexet és kezdte el rendszeresen publikálni a poliolefin piac jellemző árait. Majd kibővítették ezt a tevékenységet az árak mögött húzódó jelenségek és összefüggések megértését segítő értékeléssel és elemzéssel. Ezek az információk és meglátások segítséget nyújtanak az iparági szereplőknek a piaci folyamatok megértésében. 2017-től évente megrendezik a Central European Plastics Meeting-et a régió műanyagipari szereplőinek, ahol is tájékozódhatnak az iparági trendekről és új partneri kapcsolatokat építhetnek.

Célja

A több mint 25 éves szakértői tapasztalatára és kiterjedt régiós kapcsolatrendszerére támaszkodva, részletes, megbízható forrásból származó és értékes iparági árinformációkkal, valamint a piaci trendek elemzésével és előrejelzésével segíteni a regionális műanyagipart.

BS Plastic

A cégről

BS Plastic™ 2002-ben alakult meg 100%-ban magyar tulajdonban, eleinte elsősorban reklámtáskák kereskedelme volt a profiljuk. A folyamatos innováció, a napról-napra változó piaci igényekhez való alkalmazkodás, a legmodernebb technológiák, és a magasan képzett szakemberek munkája nyomán kiváló minőségű termékekkel, megbízhatóan és hatékonyan szolgálják ki megrendelőiket. A cég különösen nagy hangsúlyt fektet a környezetvédelemre, ezért évek óta az ISO 14001:2015 környezetközpontú irányítási rendszer (KIR) mentén tevékenykedik, az üzemi primer hulladékot 100%-ban visszadolgozza. Elkötelezett hívei a szelektív hulladékgyűjtésnek, ezen belül a polietilén alapú csomagolóanyagok újrahasznosításának.

2012-óta foglalkoznak kukorica-keményítő és PLA alapú lebomló, komposztálható környezetbarát termékek gyártásával. 2019-óta, a piacon elsők között, rendelkezik a TÜV Austria OK compost INDUSTRIAL és OK compost HOME minősítéssel.

Fő profil

A polietilén (flexibilis) csomagolóanyagok, síkfóliák, tömlők, zsugorfóliák, tasakok, zsákok, reklámtáskák gyártása, forgalmazása.

 

 

Köszönjük a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatását.