Elindult a nagyobb hatékonysággal működő, új típusú napelemek kifejlesztését célzó SUNLIFE projekt

Elindult a nagyobb hatékonysággal működő, új típusú napelemek kifejlesztését célzó SUNLIFE projekt   A 2024-es év végén elindulhatott a Clean Energy Transition Partnership program 2023. évi keretéből támogatást nyert „SUNLIFE – Versatility of sustainable, low-cost chalcogenide thin-film solar cells” projekt megvalósítása. A program sajátossága, hogy bár nemzetközi együttműködésben kell a K+F projekteket megvalósítani, az egyes…

SUNLIFE – A fenntartható, alacsony költségű kalkogenid vékonyrétegű napelemek sokoldalúsága

  A SUNLIFE projekt a hatékony, fenntartható, alacsony költségű, hosszú élettartamú és stabil fotovoltaikus (PV) technológiák fejlesztésével hozzájárul a tiszta energiára való átállás felgyorsításához, mind beltéri, mind kültéri alkalmazások esetében. A SUNLIFE egyedülálló K+I platformot biztosít, amelyben 6 uniós kutatócsoport és 1 ipari érdekelt fél működik együtt. A fejlesztések az Sb2(S,Se)3 és elemi szelén (Se)…

Víztisztítás és CO2 megkötés egyszerre? – BRINE-CARB projekt

Víztisztítás és CO2 megkötés egyszerre? – BRINE-CARB projekt   2024 végén elstartolt a Clean Energy Transmition Partnership program 2023. évi keretéből támogatást nyert „Brine Integration for Carbon Capture – BRINE-CARB” projekt megvalósítása. A program sajátossága, hogy bár nemzetközi együttműködésben kell a K+F projekteket megvalósítani, az egyes partnereknek a kijelölt nemzeti szervezeteknél kell a finanszírozásra pályázni.…

BRINE-CARB – Széndioxid leválasztás sósav integrálással

  A BRINE-CARB projekt az innovatív és integrált megoldást javasol a szén-dioxid leválasztására, hasznosítására és a hulladékok hasznosítására. Az általános célkitűzései közé tartozik a szén-dioxid (CO2) kibocsátás csökkentése és a körforgásos gazdaság elveinek előmozdítása az ipari hulladékáramok hasznosításával. Tudományos és technológiai szempontból a projekt célja a szén-dioxid-leválasztási, -hasznosítási és -tárolási (CCUS) technológiák fejlesztése a bőségesen…

Elindult a BAY KFI VOUCHER Program

  A HAZAI KKV-K 1,5 MILLIÁRD FORINTOS KERETÖSSZEGBŐL VEHETNEK IGÉNYBE INNOVÁCIÓS SZOLGÁLTATÁSOKAT A BAY KUTATÓKÖZPONTTÓL   Budapest, 2025. április 15. – az NKFI Alap támogatásával megvalósult finanszírozással valósíthatják meg kutatási, fejlesztési és innovációs elképzeléseiket a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások a megújuló Bay Voucher Program keretében. A Bay Zoltán Kutatóközpont szakmai tudásával, kutatási kapacitásaival és…

HCHiP (Hungarian Centre for Heterogeneous integration and Packaging)

  A HCHiP projekt általános célkitűzése olyan teljes körű chip-kompetenciaközpont létrehozása Magyarországon, amely hozzáférést biztosít a potenciális felhasználók számára a helyi és az uniós chip-infrastruktúrához, fenntartható üzleti modellt alakít ki, összhangban Magyarország és az uniós chip-törvény (Chips Act) stratégiai prioritásaival és részt vesz az európai szintű kompetencia és ökoszisztéma kiépítésében. A kompetencia központnak szintén feladata…